Kelt pomáha prírode

Projekt Kelt pomáha prírode vytvára komunitu ľudí, ktorí chodia radi do prírody, trávia tu čas a radi sa stretávajú pri opekaní, grilovaní a piknikovaní.

Zámerom bolo podporiť návštevníkov lokalít, kde sa zvykne opekať, aby sa pomohli starať o čistotu a stav ohnísk, aby organizovali vlastné aktivity na ich skrášlenie, aby priestory využívali ohľaduplne voči iným, prírode a okoliu.

Ročník 2018

Počas týždňa dobrovoľníctva sa v utorok 18.9. 2018 konala záverečná brigáda, na ktorej sa podarilo postaviť nový altánok a zveľadiť záhradu pod vyhľadávaným Starým zámkom. Zúčastnilo sa na nej deväť dobrovoľníkov z Nadácie Ekopolis a majstri zo Združenia turizmu Banská Štiavnica. Domáci obyvatelia, ako aj návštevníci mesta tak získali nové miesto na opekanie, či pikniky. Pozrite si aj VIDEO z brigády.

 

 

 

V roku 2018 sa KELT v spolupráci s Nadáciou Ekopolis a Združením turizmu Banská Štiavnica pustili do úpravy obľúbenej Záhrady pod Starým Zámkom v Banskej Štiavnici, kde toto leto postavia krytý prístrešok – altánok, obnovia existujúce ohnisko a vyčistia okolie známeho zámku.

Aktivity začali v júli, finálne otvorenie upravenej záhrady sa uskutoční v druhej polovici septembra 2018.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.