Ročník 2017


Ročník 2017

Do hlasovania na Facebook stránke Slovenské ohniská bolo zaradených celkom 9 legálnych ohnísk, pričom v každom regióne (západ – stred – východ) boli vybrané tri ohniská a ich okolie. Ľudia svojimi hlasmi rozhodli o podporení ohnísk v Zálesí, Zázrivej a Prešove.

V podhorskej obci Zázrivá pribudla pri ohniskách okrem lavičiek a smetných košov aj originálny prvok, a to konštrukcia na uloženie dreva v tvare horskej dominanty – Rozsutca. Dobrovoľníci z občianskeho združenia Zázrivský aktívny spolok vyčistili až 3 ohniská a vytvorili tak príjemné prostredie pre turistov i domácich.


Na východnom Slovensku skrášlil Kelt rekreačnú oblasť Borkút v Prešove, ktorá je už od 19. storočia obľúbeným rekreačným miestom obyvateľov a ideálnym miestom na prechádzky v prírode, šport, či aktívny oddych. „Sme veľmi radi, že vďaka podpore Keltu pribudlo pri 3 ohniskách posedenie, stojany na bicykle, preliezačky a dokonca i lanová dráha,“ uvádza Jana Klusová, vedúca EkoParku, Technické služby mesta Prešov.

Dobrovoľníci pomáhali na brigáde pri Záleskom majáku v obci Zálesie pri Bratislave, ktorý je obľúbeným miestom trávenia voľného času ako domácich Zálesákov, tak aj cyklistov a vodákov z okolia. Dobrovoľníci z občianskeho združenia Naše Zálesíčko spolu s miestnymi vodákmi zrekonštruovali jestvujúce ohnisko a na brehu Malého Dunaja vybudovali altánok, kde sa môžu pri dobrej opekačke najesť alebo skryť v prípade nepriaznivého počasia.

Všetko dôležité z Nadácie Ekopolis priamo vo vašej e-mailovej schránke.